29 Ocak 2016

Malatyalılar EMITT Fuarı’nda

Malatyalılar EMITT Fuarı’nda

MALATYAMM

 

Bu yıl 20.’si  düzenlenen Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarında (EMITT), İstanbul Beylikdüzü TÜYAP’ta dün başladı. Yurt içi ve yurt dışından çok sayıda turizm sektörü temsilcisinin katıldığı fuara Malatya da katıldı. 

Fuar, 28 Ocak Perşembe günü törenle başlarken Malatya standı da faaliyete geçti. EMİTT Fuarı’nda Malatya ve ilçelerinin doğal, kültürel, tarihi güzellikleri ile yöresel ürünleri 12. holde bulunan 96 metrekarelik stantta ziyaretçilerle buluşturuluyor. 

Malatya Valiliği ve AMalatya Belediyesi ve il kültür türizm Müdürlüğü ortak hareket ederek hazırladığı  Malatya standında  misafirleri ile tek tek  ilgilenmesi, yöresel ikramların yanı sıra Kayısı döneri büyük ilgi gördü.

Ülkeler arasındaki turizm ilişkilerini geliştirerek, her geçen yıl büyük bir ilgi gören Türkiye turizm sektörünün aynası olan Dünyanın 5’inci büyük turizm fuarı olan Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı (EMITT), Kültür ve Turizm Bakanlığının desteğiyle 20. kez kapılarını açtı.

Dört gün sürecek olan ve 71 ülkeden yaklaşık 4 bin 500 firmanın katıldığı fuarın açılışını Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal yaparken, Malatya Valiliği ve Malatya Büyük şehir Belediye’sinin güç birliği yaparak katıldığı fuarda ortak stand açarak yerini aldı. Malatya standı görsel zenginliği ile EMİTT fuarında büyük beğeni topladı.

Dün açılışı yapılan fuarda Malatya standını Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal, İstanbul Valisi Vasip Şahin, Malatya İl Kültür ve Turizm Müdürü Derviş Özbay, Pütürge Belediye Başkanı Mehmet Polat, Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Darende Belediye Başkanı Süleyman Eser, Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş Genel Müdürü Sabri Akın, Türk Halk Müziği sanatçıları Selahattin Alpay, Aydın Aydın, Ebru Yaman, Seyhan Güler ve Sunucu Songül Korkmaz’ın yan sıra yüzlerce Malatyalı ziyaret etti.

Fuarın üçüncü günü, 30 ocak Cumartesi, saat 14.00 ila 16.00 arası Malatya Günü düzenlenecek. Malatya Günü’nde konuklara kayısılı pirinç pilavı ile tereyağlı kayısı tatlısı ikram edilecek.

HABER: FERHAT CANBEY / İSTANBUL

Etiketler: /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ