12 Ocak 2016

KULUNCAK SOFULAR KÖYLÜLERİNDEN MUHTEŞEM GEC

KULUNCAK SOFULAR KÖYLÜLERİNDEN MUHTEŞEM GEC

10625086_10154014095679893_547306468833768954_n

Malatya Kuluncak Sofular Köyü Eğitim, Kültür ve Dayanışma derneği İstanbul Bağcılar’da düzenlediği gece ile göz kamaştırdı.İstanbul’da faaliyet gösteren Malatya Kuluncak Sofular Derneği’nin düzenlediği gece Sofularlılar tarafından büyük ilgi gördü.

 KARDEŞLİĞE VE DOSTLUĞA ÖNEM VERİYORUZ

Gecenin açılışında kısa bir konuşma yapan Malatya Kuluncak Sofular dernek Başkanı Derneğin kuruluş sürecini vizyon ve misyonunu anlattığını, derneklerinin de “hoşgörü”, “sevgi”, “insan olmak”, “birlik”, “beraberlik”, “dostluk” ve “kardeşlik” gibi değerlere önem verdiğini söyledi.

Başkan Yalçın Kaya, artık icraat vakti geldiğine dikkat çektiği konuşmasında, Köylülerimizi kucaklayacak projeler geliştirmek için çalışmalara bir an önce başlayacağının altını çizdi.

SANATÇILAR GECEYE RENK KATTI

Gecenin sunuculuğunu üstlenen ve Şiirleriyle geceye ayrı bir renk katan sunucu Songül Korkmaz “Kendi köyümün derneğinin gecesinde sunuculuk yapmam bana büyük keyf verdi”dedi.

Sofular Eski Belediye Başkanı Etem Körükmez’in yanı sıra Kuluncak Sofular derneği yönetiminin tam kadro hazır bulunduğu ve Birlik beraberlik mesajının verildiği gecede sahneye çıkan sanatçıların söylediği Türkülerle Sofularlılara doyumsuz bir gece yaşattılar. Coşkulu geçen gecede Malatyalı sanatçı Mesut Salman, Eda Doğanay ve Filiz Ağar sahne alarak söyledikleri türkülerle misafirleri coşturdu.

Gecenin sonunda Geceye katkıda bulunanlara günün anlamını ifade eden plaket taktim edildi.

HABER: FERHAT CANBEY / İSTANBUL

Etiketler: / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ