Cumartesi , 2 Ağustos 2014

Köşe Yazıları

Battalgazi Bağımsız Gençlik Hareketi

ebuzer malatya

30 Mart seçimi Ak Partinin 6. seçimi olacak. Ak Parti, bugüne kadar hatasıyla kusuruyla üst üste üç seçimde oyunu arttırarak kazanan Cumhuriyet tarihinin ilk siyasi partisidir. Bunun tek sebebi vardır, oda Recep Tayip Erdoğan’dır. Ak Parti teşkilatlarının çoğu ise, bugüne kadar genel başkanının kredisinden yiyerek konumlarını korumuşlardır. Yapılan anketlerde hangi partiye oy verirsiniz sorusuna, Ak Partiye % 50 oranında oy ... Devamını Oku »

İşte Ak Parti’nin İl ve İlçe Başkan Adayları…

ferhat

AK Parti bugüne kadar açıkladığı adaylar arasında, 11′i büyükşehir 26 ilde mevcut belediye başkanı ile yerel seçim yarışına girerken, 21 ildeki AK Partili belediye başkanlarını da değiştirme yoluna gitti. AK Parti’nin, il bazında tek kadın belediye başkan adayı Gaziantep büyükşehir belediye başkanlığı için Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin oldu. -Adayların yaş ortalaması 50 AK Parti il belediye başkan ... Devamını Oku »

Malatya Ak Parti’de heyecan dorukta!

rdq24

AK Parti’de Cuma günü sona eren aday adaylığı sürecinde, İl ve İlçe Belediye Başkanlıkları için Malatya’dan toplam 133 kişi başvuruda bulundu. Malatya Büyükşehir ve 13 ilçe aday adayları arasında 9 Kasım’da Temayül Yoklaması yapılacak. Muhalefet partilerinin aday bulmakta zorlandığı İlimizde AK Parti’de ise aday adayı bolluğu yaşandı. En yüksek başvurular Yeşilyut (18) Battalgazi (16) Akçadağ (14), Hekimhan (13), Pütürge (13), ... Devamını Oku »

Mikail Sülük, “Pütürge için bir şanstır.

ferhat

Malatya’da yerel seçimlerin yıldızlarından biri olan 16 aday adayının yarıştığı Pütürge ilçe’sinde seçim yarışı her geçen gün farklı bir boyut kazanıyor. Seçime katılacak adaylarda büyük bir heyecan var. Pütürge’de siyaset pehlivanlarının bir kısmı mindere çıktı, bir kısmı da kendini beklemeye aldı. Kendini beklemeye alanlar herhalde partilerin genel merkezlerinden kesin vize almaya çalışıyor. Ama şunu hatırlatayım, seçmen yukarıdan paraşüt yöntemiyle indirilen ... Devamını Oku »

Acaba ölen kimdi?

163528_10151580852509893_764751069_n

Acaba ölen kimdi? Kul olmalı insan. Onu yoktan var eden, sınırsız rızıklandıranın kulu olduğunu unutmamalı. Ve yine asla unutmamalı Allah’tan geldiğini ve yine ona döndürüleceğini….. İmam cenaze namazı kıldırmak için cemaate saf tutmaları için seslendi. Daha sonra dönüp arkasına baktığında şaşkınlığını gizleyemedi. Çünkü cemaat beş kişiden ibaretti. Mevtanın yakın çevresinden sadece beş kişi. O güne dek pek çok cenaze namazı kıldırmıştı. ... Devamını Oku »

Hoş geldin 11 Ayın Sultanı Ramazan

163528_10151580852509893_764751069_n

Hoş geldin 11 Ayın Sultanı Ramazan 11 ayın sultanı Ramazan, 33 yıl sonra Ağustos ayına denk geldi. Ramazan dolayısıyla Diyanet İşleri Başkanlığı çeşitli hazırlıklar yaptı. Buna göre, Ramazan süresince zorunlu olmadıkça hiçbir cami görevlisine izin verilmeyecek, görevlisi olmayan hiçbir cami bırakılmaması yönünde çaba harcanacak. 8 yıl boyunca yaz aylarına rastlayacak Ramazan’da, bu yıl günde yaklaşık 15 saat oruç tutulacak. Her ... Devamını Oku »