28 Nisan 2016

Esenler İçin ”Yeni Şehir” Projesi Onaylandı

Esenler İçin ”Yeni Şehir” Projesi Onaylandı

PROJEDev Proje Onaylandı. Dünya ESENLER’i Konuşacak!

Esenler Belediyesi tarafından Esenler’e kurulacak olan ”Yeni Şehir Projesi” İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclisi’nden geçti. Projeyle birlikte kurulacak olan dünyanın en büyük şehir parkıyla dünya Esenler’i konuşacak.

Esenler’de 8,7 milyon metrekarelik alan üzerine inşa edilecek olan ”Yeni Şehir Projesi” için Esenler Belediyesi ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi arasında yapılan protokol ile karar sağlandı. Esenler Belediyesi’nin dev projesi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclisi’nde kabul edildi. 2.5 milyon metrekarelik alanı ile dünyanın en büyük şehir parkı yapılacak. Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, projeyle ilgili; “Dünyanın birçok yerinden insanlar projeyi görmek için Esenler’e gelecek” şeklinde açıklama yaptı.

Kurulacak şehir parkıyla birlikte dünyanın birçok ülkesinden Türkiye’ye gelecek insanların mutlaka uğrayacağı yer Esenler olacak. Turistlerin uğrayacağı temel noktalardan biri olacak. Bu projeyle birlikte dünyada da adından söz ettirecek olan Esenler, böylece yep yeni bir şehir anlayışını bürünecek.

Projeyle birlikte 8.7 milyon metrekarelik alana yeni konutlar, bisiklet alanları, yürüyüş alanları, hayvanat bahçesi, seyir terası, müzeler ve daha birçok sosyal projeler eklenecek…

Etiketler: / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ