18 Nisan 2016

”8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal Şehit Oldu!”

”8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal Şehit Oldu!”

özal”8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal Şehit Oldu!”

Eski Cumhurbaşkanı Turgut Özal, vefatının 23. yılında Bağcılar’da anıldı. Eski Milli Eğitim Bakanı Hasan Celal Güzel’inde katıldığı anma panelinde, 8. Cumhurbaşkanı Özal’ın, şehit olduğunu ve müdahalede geç kalındığını belirterek dikkat çekti. 

Bağcılar’da 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ı anma panelinde konuşma yapan Eski Milli Eğitim Bakanı Hasan Celal Güzel merhum Turgut  Özal için; “ ‘Sıhhati iyi değildi ama vefat edecek hastalığı yoktu. Memleketine bu kadar hizmet  eden bir insana şehadet yakışır. Kalp krizinden sonra müdahalede geç kalındı. Dönemin Sağlık Bakanı Halil Şıvgın da aynı düşünüyor. ” şeklinde açıklamada bulundu.

Bağcılar Belediyesi Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi’nde ki programın açılış konuşmasını önce Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı yaptı. Çağırıcı konuşmasında; ”Özal gibi merhum Başbakanlardan Adnan Menderes ile BBP’nin kurucusu Muhsin Yazıcıoğlu’nun da iyi anlaşılamadığını” kaydetti. Çağırıcı, ”Onlar hakka hizmet şiarıyla halka hizmet sundular.” dedi.

Özal’ı anma panelinde Turgut Özal ile anılarını paylaşan Hasan Celal Güzel bir konuya özellikle dikkat çekti. Özal’ın, ABD ve Orta Asya ziyareti sonrası vefat ettiğine dikkat çeken Güzel, ”Sıhhati iyi değildi ama vefat edecek hastalığı yoktu. Memleketine bu kadar hizmet eden bir insana şehadet yakışır. Kalp krizinden sonra müdahalede geç kalındı. Dönemin Sağlık Bakanı Halil Şıvgın da aynı düşünüyor. ” şeklinde konuştu.

Etiketler: / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ