Cuma , 25 Temmuz 2014

İSTANBUL’DA MALATYA KAYISI FESTİVALİ DÜZENLENDİ

MESUTTTTİstanbul’daki sivil toplum kuruluşları ilklere imza atmaya devam ediyor. Merkezi İstanbul’da bulunan, Kısa adı MADEF olan Malatya Dernekler Federasyonu ve Eyüp Malatyalılar derneği tarafından organize edilen Malatya Kayısı festivaline İstanbul Milletvekilleri Mevlüt Aslanoğlu, İhsan Barutçu, Eyüp Belediye Başkanı İsmail Kavuncu ve başkan yardımcısı Şengül Kocabaş’ın yanısıra binlerce Malatyalı katıldı.

DURMUŞ; GELENEKSEL HALE GETİRECEĞİZ

Ünlü Radyo Programcısı Düş bahçesi Ali’nin sunuculuğunu yaptığı Malatya Dernekler Federasyonu ve Eyüp Malatyalılar derneği tarafından Eyüp Haliç Yaz Etkinlikleri Alanı’nda düzenlenen kayısı fesivalinde sahne Alan, Kutsi, Nesrin ve Mesut Salman gibi sanatçılar seslendirdikleri türkülerle geceye renk kattılar. Geceye katılan binlerce Malatyalı halaylar çekip gece yarısına kadar gönüllerince eğlenme fırsatı buldular. Bu yıl İstanbul’da Malatya Kayısı Festvaliniin birincisini gerçekleştirdiklerini söyleyen Madef Başkanı Yılmaz Durmuş, ” İstanbul’daki Kayısı Festivalini bundan sonra geleneksel hale getireceğiz” dedi.

HABER: FERHAT CANBEY / İSTANBUL

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>