BÖLGE GAZETESİ Guncel Haberin Yeni adresi..
Tem 23rd, 2014 : 4:44 : Malatyalı Kamu Çalışanları İstanbul Boğazında Buluştu   Tem 23rd, 2014 : 3:12 : Avrupa Yakası Gazetesi Malatyalı İş Adamlarını Bir Sofrada Buluşturdu   Tem 22nd, 2014 : 7:02 : Malatya Derebeyleri Adil Gevrek’i Bağrına Bastı   Tem 19th, 2014 : 5:40 : GAZETECİ HAKAN ŞANCI ÖLÜMDEN DÖNDÜ   Tem 18th, 2014 : 6:13 : ESENLER’DEKİ MALATYALILAR SAHURDA BULUŞTU   Tem 16th, 2014 : 6:19 : Türk Halk Müziği sanatçısı Yıldız Doğan “Senden Vaz Geçtim” isimli ilk Albümünü tanıttı  
resim

Nevzat Onay Ayakkabı

Nevzat Onay Ayakkabı Gün boyu dışarıda olduğumuzdan dolayı çok uzun süre ayaklarımızın içinde olduğu ayakkabılar...
14/07/14 - 4:45 Yorum sayisi 0(0)
iste_ankara_istanbul_yht_bilet_fiyati_h6901

Hızlı trende bilet fiyatları belli oldu

Hızlı trende bilet fiyatları belli oldu 25 Temmuz’da açılacak olan Ankara-İstanbul Yüksek Hızlı Tren hattında uygulanacak...
12/07/14 - 5:46 Yorum sayisi 0(0)
Girişimcilik

K.Çekmece Belediyesi’nden Girişimcilere Destek

KÜÇÜKÇEKMECE BELEDİYESİ’NDEN GİRİŞİMCİLERE BÜYÜK DESTEK Küçükçekmece Belediyesi, KOSGEB, İŞKUR ve İstanbul Aydın Üniversitesi işbirliği ile...
10/07/14 - 9:08 Yorum sayisi 0(0)

ESENLER’E YENİ KÜLTÜR MERKEZİ

Kategori: Esenler GüncelEklenme Tarihi: Eyl 26th, 2012Ekleyen:

ESENLER’E YENİ KÜLTÜR MERKEZİ

Esenler Belediyesi tarafından inşaatına başlanan Nenehatun Kültür Merkezi, Esenler’in kültür ve sanat hayatına yeni bir soluk getirecek. Toplam 1750 metrekarelik bir alanda kurulacak olan Nenehatun Kültür Merkezi,  tiyatro,  konferans ve seminer salonları, eğitim odaları ve derslikleriyle ilçe halkına hizmet edecek.

Esenler’de kültür ve sanat hizmetlerine hız kesmeden devam eden Esenler Belediyesi, Esenler Belediyesi Kültür Merkezi’nden sonra ikinci kültür merkezini daha Esenler’e kazandırıyor.

Sosyal ve kültürel faaliyetlerin hız kazandığı Esenler’de ilçede insanların sinema, tiyatro, konser, toplantı gibi sosyal ve kültürel faaliyetlerini karşılayabilecek alanların yetersiz olması nedeniyle yeni kültür merkezleri oluşturulmasına yönelik proje faaliyetleri sürdüren Esenler Belediyesi, bu kapsamda Nenehatun Kültür Merkezi projesini hayata geçiriyor.

Kısa bir süre önce inşaatına başlanan Nenehatun Kültür Merkezi ile,  ilçe halkının sanatsal ve kültürel ihtiyaçlarına hizmet verilmesi amaçlanıyor. Esenler’de halkın yaşam kalitesini yükseltilmek ve ilçenin kentsel kalitesini artırarak cazibe merkezi oluşturmayı amaçladıklarını söyleyen Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, “Amacımız, kültürel alanda ihtiyaç duyulan tüm çağdaş altyapı oluşturmak istiyoruz. Nenehatun Kültür Merkezi de bunlardan birisi” dedi.

Kültür Merkezi’nin ulusal ve uluslar arası her türlü sanat etkinliğine ev sahipliği yapacağını söyleyen Göksu, “Gayretimiz, Esenler’i en çok kültür tüketen ilçelerden birisi yapmak. Bu amaç doğrultusunda hızla ilerliyoruz” şeklinde konuştu.

Toplam 1.750 metrekarelik bir alanda kurulacak olan Nenehatun Kültür Merkezi tamamlandığında,  500 kişilik tiyatro ve konferans salonu, 140’ar kişilik 2 adet seminer salonu, eğitim odaları ve derslikleriyle birlikte hizmet verecek. Otopark üzerine inşa edilecek Nenehatun Kültür Merkezi’nin araç park ihtiyacı da mevcut otoparktan karşılanacak.

 

 

 

Toplam Okuma Sayısı : 2600 Bu Gün Okuma Sayısı : 4

Benzer Konular:

UYARI | Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan BÖLGE GAZETESİ ve bolgegazetesi.com  hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorum Yap

Editör / Ferhat CANBEY
Köşe Yazarları
Bu Gün En Çok Okunanlar
En Son Eklenen Haberler
Haber Etiketleri

 
Copyright © 2003-2011 Bölge Gazetesi Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kulanılamaz

Panel Giriş