BÖLGE GAZETESİ Bağımsız Siyasi ve Aktüel Haber Gazetesi
Nis 22nd, 2014 : 7:31 : BARIŞ EKMEĞİ ESENLER’DE PİŞTİ   Nis 22nd, 2014 : 7:29 : ESENLER’DE CECELİ RÜZGÂRI   Nis 22nd, 2014 : 4:13 : Rüya Tabirleri  
5

BARIŞ EKMEĞİ ESENLER’DE PİŞTİ

BARIŞ EKMEĞİ ESENLER’DE PİŞTİ Esenler Belediyesi tarafından düzenlenen 5. Uluslararası Barış Ekmeği Festivali kapsamında, Asya’nın...
22/04/14 - 7:31 Yorum sayisi 0(0)
4

ESENLER’DE CECELİ RÜZGÂRI

ESENLER’DE CECELİ RÜZGÂRI Esenler Belediyesi,  5. Uluslararası Barış Ekmeği Festivali’nde Pop Müziği sanatçısı Mustafa Ceceli’yi...
22/04/14 - 7:29 Yorum sayisi 0(0)
ruya-tabirleri

Rüya Tabirleri

Rüya Tabirleri Rüya tabirlerine sık sık ihtiyaç duyuyorsanız ve acaba bu rüyam ne anlam ifade...
22/04/14 - 4:13 Yorum sayisi 0(0)

ESENLER’E YENİ KÜLTÜR MERKEZİ

Kategori: Esenler GüncelEklenme Tarihi: Eyl 26th, 2012Ekleyen:

ESENLER’E YENİ KÜLTÜR MERKEZİ

Esenler Belediyesi tarafından inşaatına başlanan Nenehatun Kültür Merkezi, Esenler’in kültür ve sanat hayatına yeni bir soluk getirecek. Toplam 1750 metrekarelik bir alanda kurulacak olan Nenehatun Kültür Merkezi,  tiyatro,  konferans ve seminer salonları, eğitim odaları ve derslikleriyle ilçe halkına hizmet edecek.

Esenler’de kültür ve sanat hizmetlerine hız kesmeden devam eden Esenler Belediyesi, Esenler Belediyesi Kültür Merkezi’nden sonra ikinci kültür merkezini daha Esenler’e kazandırıyor.

Sosyal ve kültürel faaliyetlerin hız kazandığı Esenler’de ilçede insanların sinema, tiyatro, konser, toplantı gibi sosyal ve kültürel faaliyetlerini karşılayabilecek alanların yetersiz olması nedeniyle yeni kültür merkezleri oluşturulmasına yönelik proje faaliyetleri sürdüren Esenler Belediyesi, bu kapsamda Nenehatun Kültür Merkezi projesini hayata geçiriyor.

Kısa bir süre önce inşaatına başlanan Nenehatun Kültür Merkezi ile,  ilçe halkının sanatsal ve kültürel ihtiyaçlarına hizmet verilmesi amaçlanıyor. Esenler’de halkın yaşam kalitesini yükseltilmek ve ilçenin kentsel kalitesini artırarak cazibe merkezi oluşturmayı amaçladıklarını söyleyen Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, “Amacımız, kültürel alanda ihtiyaç duyulan tüm çağdaş altyapı oluşturmak istiyoruz. Nenehatun Kültür Merkezi de bunlardan birisi” dedi.

Kültür Merkezi’nin ulusal ve uluslar arası her türlü sanat etkinliğine ev sahipliği yapacağını söyleyen Göksu, “Gayretimiz, Esenler’i en çok kültür tüketen ilçelerden birisi yapmak. Bu amaç doğrultusunda hızla ilerliyoruz” şeklinde konuştu.

Toplam 1.750 metrekarelik bir alanda kurulacak olan Nenehatun Kültür Merkezi tamamlandığında,  500 kişilik tiyatro ve konferans salonu, 140’ar kişilik 2 adet seminer salonu, eğitim odaları ve derslikleriyle birlikte hizmet verecek. Otopark üzerine inşa edilecek Nenehatun Kültür Merkezi’nin araç park ihtiyacı da mevcut otoparktan karşılanacak.

 

 

 

Toplam Okuma Sayısı : 2273 Bu Gün Okuma Sayısı : 5

Benzer Konular:

UYARI | Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan BÖLGE GAZETESİ ve bolgegazetesi.com  hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorum Yap

Editör / Ferhat CANBEY
KÖŞE YAZILARI
Bu Gün En Çok Okunanlar
En Son Eklenen Haberler
Haber Etiketleri

 
Copyright © 2003-2011 Bölge Gazetesi Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kulanılamaz

 elektrik teknik servis     televizyon teknik servis     bilgisayar teknik servis     herbalife türkiye    Panel Giriş